هواپیمایی قطر در تاریخ ۲۲ نوامبر ۱۹۹۳ رسماً تأسیس شد و نخستین پرواز خود را با یک فروند بوئینگ ۷۶۷ قرض گرفته از کویت ایرویز انجام داد. هواپیمایی قطر در اصل دولتی بوده ولی در سال ۱۹۹۷ توسط یک تیم مدیریتی جدید، دوباره سازماندهی شد و ۵۰٪ درصد از سهام آن به سرمایه‌گذاران خصوصی فروخته شد. این سیستم مدیریتی در سال ۲۰۱۰ میلادی ۱۷ مقصد جدید را به فهرست مقصدهای هواپیمایی قطر اضافه کرد. این پیشرفت تا سال ۲۰۱۷ که شرکت هوایی قطر را در طبقه­بندی وبسایت بیزنس اینسایدر به مقام نخست شرکت‌های هوایی رساند، ادامه یافت.

در این سال شمار کارکنان شرکت هواپیمایی قطر بیش از ۲۴ هزار نفر اعلام شد و هم‌اکنون با حدود ۲۰۰ فروند هواپیمای جت مسافربری در ناوگان هوایی خود به ۱۵۱ مقصد در جهان پرواز می‌کند.

این شرکت هواپیمایی در اکثر مناسبت ها و اعیاد جهانی تخفیف هایی را برای مسافران خود لحاظ می کند مانند نوروز، کریسمس یا حتی سالگرد تاسیس این شرکت.  از طرف دیگر هواپیمایی قطر بخشی را در وبسایت خود را با نام باشگاه امتیازات راه اندازی کرده است که به مسافرین تحت عناوینی مانند اولین خرید آنلاین، افراد کثیرالسفر و … امتیازاتی میدهد که مسافرین می توانند با خرج کردن امتیازات از تخفیف های ویژه این شرکت عظیم هواپیمایی بهره مند شوند

هواپیمایی قطر ایرویز به دلیل مناسبات بین المللی خوبی که با ایران دارد، دارای دفتری در تهران و همچنین وبسایتها و شبکه های اجتماعی مختلفی به زبان فارسی است. این شرکت در راستای جذب مسافر کدهای تخفیف و پروموشن هایی را به برخی آژانسهای مسافرتی و شرکتهای وابسته ارائه کرده است.

در ضمن شرکت هواپیمایی قطر ایرویز، در کنار فروش بلیط، خدماتی مانند رزرو هتل، ثبت نام تور و گشت شهری قطر را نیز در وبسایت خود قر ار داده است

Qatar Airways

 Discover Qatar – Free Visa – Free International Hotel stay

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *